Арештоване майно на Прозорро.Продажі

Арештоване майно це майно, яке було конфісковано та зберігається державними виконавчими службами. Таке майно підлягає реалізації через систему аукціонів. Однак ця система ненадійна та має багато шляхів для махінацій, помилок в описі майна та навмисного заниження цін для спеціальних замовників.

До того ж ті системи не мають зрозумілих та чітких правил відносно самої процедури торгів, дискваліфікації учасників і загалом система залишається закритою від публіки.

Саме з цих причин держава запустила програму з відкритих онлайн торгів на основі Прозорро.Продажі www.uub.com.ua. Прозоро.Продажі – це державні аукціони, які були створені при участі Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національного Банку.

За час своєї роботи на цій платформі кількість категорій аукціону почала збільшуватись, тепер тут реалізують не тільки майно боржників та ліквідованих банків, але й автомобілі, нерухомість, земельні ділянки да державні резерви. Система торгів прозора та доступна, відкрита для більшої кількості учасників, фізичних осіб та компаній. Прозорро діє на основі дворівневої системи:

  • Перший рівень це Прозорро, яка виступає у якості адміністратора, бази даних з майном на продаж, та платформою для самого процесу торгів.
  • Другий рівень складають торгові майданчики. Це офіційні організації, які співпрацюють с замовниками, покупцями та забезпечують виконання усіх правил та домовленостей у процесі торгів. Крім цього майданчики забезпечують якісні послуги та підтримку обом сторонам торгів.

Така система дозволяє запобігти корупційним схемам, залишається відкритою для громадськості, дозволяє існування здорової конкуренції, що в свою чергу збільшують базу покупців, а з ними й доходи до держскарбниці. При цьому ці аукціони не обмежені лише крупними компаніями, навпаки, можливість прийняти участь відкрита для усіх слоїв громадян, підприємців, компаній та організацій.

Як прийняти участь

Для участі необхідно зареєструватися на одному з майданчиків. Саме вони надають доступ та необхідні послуги для участі в аукціонах. На Прозорро цього не можна зробити, бо платформа не взаємодіє з покупцями і виступає лише як база для зберігання лотів та проведення торгів.

До Прозорро підключено понад 50 майданчиків і одним з найпопулярніших майданчиків є Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/areshtovane-majno/.

Це офіційна акредитована Міністерством економіки біржа, яка працює з Прозорро з 2016 року. На цьому майданчику можна переглядати усю базу аукціонів, які є на Прозорро, дозволяє отримувати сповіщення щодо нових лотів через електронну пошту, та має службу підтримки, яка здатна надати допомогу с будь-якого питання про аукціони, реєстрацію, та загалом пояснити весь процес торгів.

Майданчик буде надсилати оповіщення щодо нових лотів, а ті хто бажає взяти участь у торгах, мають подати заявку на участь, притримуючись правил щодо проведення торгів, які будуть вказані в інформації стосовно лоту. Зазвичай для участі необхідно надати документи, що підтверджують особистість чи організацію, та депозит у розмірі 5-10% від стартової суми, а також цінову пропозицію. Переможець аукціону обереться автоматично системою на основі найвищою запропонованої ціни. Потім документи та необхідна інформацію надходить до замовника і обом сторонам необхідно укласти угоду щодо покупки лоту.

Весь процес торгів стає публічним лише після закінчення аукціонів. Таким чином кожний етап торгів стає відкритим до перевірки на присутність будь-яких порушень.