Поновлювані джерела енергії: нова енергетична надія для України?

Розвиток енергетичної інфраструктури на основі вітру, біомаси та сонячної фотоелектрика як і раніше є складним завданням. Причина цього полягає в тому, що Україна в своїй енергетичній політиці віддає перевагу залежності від викопних видів палива, тим самим закріплюючи майбутні «залежно шляху», коли політичні рішення минулого визначатимуть майбутні обставини в процесі переходу до енергетики.

Самим останнім прикладом протиріччя України своїми зобов’язаннями перед IRENA є поява нових моделей залежності від викопного палива в американо-українському енергетичному співробітництві при адміністрації Дональда Трампа.

10-12 листопада 2018 року міністр енергетики США Рік Перрі відвідав Україну і разом з президентом України Петром Порошенко запустив один з так званих діалогів з питань безпеки між США і Україною-но на цей раз він принесе значну користь американським компаніям, що виробляють викопні види палива.

США «рекламують свій СПГ як більш надійний, ніж трубопровідний газ з Росії (докладніше з цією інформацією можна ознайомитися на нашому сайті: www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/) , але СПГ дорожче через витрати на доставку і переохолодження палива до такої міри, що воно стає рідким «.

Варіант СПГ є дорогим, оскільки Україні потрібно побудувати термінал з прийому СПГ — але цей дорогий вибір все ж може допомогти країні диверсифікувати свої потреби в природному газі.

Однак важливо підкреслити, що, крім США і України, Туреччина також потребує підтримки цього проекту, оскільки СПГ буде проходити через Стамбул

Більш того, вугільна промисловість США, яку підтримує адміністрація Трампа, знайшла новий ринок збуту в Україні через військовий конфлікт на Донбасі. Важливою причиною для того, щоб зобов’язати Україну купувати американське вугілля, є те, що внутрішнє споживання останнього «впало до найнижчого рівня з 1983 року через закриття вугільних електростанцій, які страждають від рясних і дешевих поставок природного газу».

Щоб допомогти вугільної промисловості США, Трипільська ТЕЦ вже отримала першу поставку антрацитового вугілля, що транспортується з Пенсільванії.

Можна зробити висновок, що спостерігається дуже повільний прогрес в інноваційних і творчих зрушення в українській політиці переходу на електроенергію, а також відсутність прихильності трансформації та модернізації електроенергетичних систем, які повинні ґрунтуватися на просуванні нових бізнес-моделей, підкріплених реформованої політичної, нормативної та промисловою інфраструктурою.

Необхідно стимулювати інвестиції в поновлювані джерела енергії, які могли б не тільки забезпечити сталий розвиток, а й забезпечити енергетичну безпеку країни, її незалежність і сприяти створенню нових робочих місць. При цьому Україна в першу чергу повинна прагнути уникати простого перенесення корупції, олігархічної монополізації і неформальній практики з галузі викопного палива в сектор поновлюваних джерел енергії. (докладніше про це можна дізнатися тут: ueex.com.ua

У цьому сенсі є шанс, що ці мерзенні практики можуть поширитися на сектор поновлюваних джерел енергії, що йде вперед

Як зазначив прем’єр-міністр України Володимир Гроссман, «головне завдання-зробити Україну абсолютно енергетично незалежною країною, яка видобуває газ і розвиває альтернативну енергетику». Однак для цього Україні необхідно одночасно нарощувати політичну волю, скорочувати імпорт традиційних видів енергетичного палива, викорінювати корупцію, долати монополію олігархів і нарощувати внутрішнє виробництво відновлюваних джерел енергії.

Реальність на місцях показує, що в даний час це навіть близько не так, оскільки, за даними Bloomberg, один з найбагатших олігархів країни зараз повільно встановлює своє панування над сектором поновлюваних джерел енергії.