Що потрібно знати про послугу супроводу в електронних торгах

Участь в електронному форматі реалізації майна є досить складною процедурою. Часто, коли мова заходить про не зовсім досвідчені компанії, в процесі торгів можуть виникати питання, вирішення яких стає серйозною проблемою. 

Є два основні варіанти, які дозволять запобігти таких ситуацій:

  1. Самостійно ознайомитися з темою більш детально та дізнатися все про те, як саме проходять електронні торги, хто може в них взяти участь, які шанси є у кожного користувача й так далі;
  2. Скористатися послугою супроводу в електронних торгах – тобто, ви просто звертаєтесь до певної особи або ж компанії, що добре розуміється в цих питання і може допомогти вам пройти всю процедуру з самого початку й до підписання угоди.

Перш за все, вам все ж доведеться обрати електронний майданчик і обирати потрібно виключно акредитовані сервіси.

Українська енергетична біржа входить до переліку 10-ти майданчиків, що акредитовані в ПроЗорро та надають свої послуги на зрозумілих та законних умовах.

У всьому цьому ви можете впевнитися самостійно, для цього буде достатньо перейти сюди https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board й знайти блок з тією інформацію, що є актуальною саме в вашій ситуації..

Які послуги входять до процедури супроводу

Насправді, спеціалісти, які пропонують свою допомогу в торгах, допомагають вам на кожному етапі, починаючи з перших кроків та закінчуючи вже укладанням договорів.

Все ж, варто загострити увагу на декількох основних послугах, які можна сміливо назвати найбільш важливими та навіть ключовими:

  • Моніторинг закупівельних процедур замовника – один з серйозних кроків стосується вивчення історії вже завершених процедур, які були розпочаті замовниками. Досить часто, правильне вивчення історії участі в закупівлях може дозволити створити детальну статистику й зібрати всі аналітичні дані, які надалі допоможуть знайти більш правильний підхід для того, щоб підвищити шанси на перемогу в торгах;
  • Правильний підхід до підготовки пропозиції – дуже часто, через не зовсім коректний опис вимог до документації та самої заявки, учасникам важко скласти пропозицію таким чином, щоб вона була допущена до участі в торгах. Частіше за все, проблема спостерігається в роботі самого замовника, який не зовсім правильно підходить до процедури. Якщо ж процесом підготовки пропозиції будуть займатися професіонали, то це дає можливість скласти заявку таким чином, щоб вона дійсно відповідала всім вимогам та була допущена до участі в торгах;
  • Робота з документацією – ще одна послуга, яка є досить популярною, стосується підготовки пакету документів. Не всі користувачі чітко розуміють, що від них вимагається і часто допускають велику кількість помилок ще на етапі підготовки всіх документів. Це ще один момент, в якому вам можуть допомогти спеціалісти, які займаються супроводом і дають вказівки, як правильно брати участь в електронних торгах та навіть стати в них переможцем.

Насправді, перелік моментів, в яких вам будуть допомагати спеціалісти по супроводу в електронних торгах, є значно більшим, вся справа в тому, що є дуже багато дрібних питань, які не зовсім правильно розглядати окремо, але спеціалісти працюють з кожним проблемним аспектом і роблять все можливе для того, щоб користувач зміг отримати перемогу в торгах.

Чому учасники обирають саме допорогові закупівлі в ПроЗорро

Якщо прослідковувати тенденцію вибору формату торгів, можна звернути увагу на те, що навіть великі компанії часто віддають перевагу саме допороговим закупівлям.

Варто нагадати, що такими є ті торги, сумарна вартість яких не перевищує 200 тисяч гривень за постачання товарів та надання послуг, та 1.5 мільйонів за виконання робіт. Також варто зауважити, що максимально допустима сума зростає до 1.5 мільйонів та 5 мільйонів аналогічно, якщо говорити про замовника монополіста, який є єдиним, хто може надати певний вид послуг або товарів.

В будь-якому випадку, учасники скоріше будуть віддавати перевагу участі в двох допорогових аукціонах, ніж візьмуть участь в одній надпороговій процедурі.

Тут є відразу декілька цікавих моментів:

  1. Податкові нюанси – не важко здогадатись, що коли мова заходить про аукціони з великим сумами, податкова система буде вимагати від учасника сплати більших коштів;
  2. Контроль – якщо у випадку з допороговими закупівлями в державних компаній все ще залишається певна воля, то надпорогові аукціони вже детально контролюються державними органами і це стосується кожного етапу, починаючи з публікації оголошення та закінчуючи підписанням договору;
  3. Часові затрати – допорогові закупівлі часто проходять за спрощеною схемою і потребують значно менше часу та зусиль, щоб взяти в них участь.

Це ті моменти, які є справді важливими та ви можете взяти їх до уваги.